Passie Projecten - Zin in Zingen
facebook youtube divider zoeken agenda winkelmandje

Johannes Passion 21 maart 2026 - Dominicuskerk Amsterdam

21 maart 2026

Een MeezingProject bij PassieProjecten is veel meer dan een meezingconcert !

  • Wat een prachtige indeling: dit jaar weer een Johannes Passion voor de fijnproevers in het vroege voorjaar.
  • Integrale uitvoering met professionele solisten olv Tristan Knelange mmv het eigen orkest Capella Passionata

Downloads

Luisterkaarten: rechts te bestellen via de zwarte balk.
Voor de tekst en vertaling van de Johannes Passion: klik op de onderste link in de groene balk hierboven. Desgewenst kunt u uw eigen tekst meenemen.
Voor het concert gaan de deuren voor luisteraars niet eerder open dan 14.00u.
Voor meer zitcomfort op de harde kerkbankjes raden we aan een kussentje mee te nemen om op te zitten.
Let op: Luisterkaarten zijn in de voorverkoop (€25,-) voordeliger dan aan de kassa (€28,-).


Aanmelden om mee te zingen gaat via de knop 'meezingkaarten' rechts.

Johannes Passion
Ga je dit jaar beide Passionen zingen? Laat je uitdagen! De Johannes Passion is korter, maar veel heftiger! Je zingt als woedend volk, als demonstrant, als soldaat, ja bijna als ME!
Dit project vraagt om veel eigen studie en twee intense studiedagen.

Studiedagen
Voor een ieder die wil oefenen–erin komen–en naar het evenement toeleven zijn er twee repetities, inbegrepen in de prijs. Zie tabblad: Voorbereiding. De repetities worden warm aanbevolen maar zijn niet verplicht.

Wij moedigen vrouwen die normaliter alt zingen aan om ook eens naar de tenorpartij te kijken en luisteren, misschien is het wel een mooie uitdaging om die in te studeren!

Over het deelnemerstarief:
€78,- vroegboekkorting tot 1 feb, daarna €87,-; incl. studiedagen


Soort: Meezingproject
Periode: 1 mrt 1e repetitie; uitvoering 21-03-2026
Tijden: 9:30 tot 17:00; uitvoering 14:30
Bijzonderheden: 2 studiedagen
Prijs: €78,- tot 1 feb, daarna €87,-; incl. studiedagen (aanbetaling mogelijk)
Leiding: Tristan Knelange
Niveau: ♪♪♪♪
Locatie: Dominicuskerk
Spuistraat 12
1012 TS Amsterdam
Locatie studiedag: Parnassos
Kruisstraat 201
3581 GK Utrecht

Dagindeling zaterdag 21 maart 2026
09.00 - 9.30 aankomst deelnemers
9.30 - 10.00 koorrepetitie, inzingen
10.00- 11.00 koor en orkest
11.00 - 11.20 koffiepauze
11.20 - 12.45 koor en orkest
12.45 - 13.00 pauze orkest
13.00 - 13.50 solisten en orkest
12.50 - 14.00 lunchpauze voor het koor
14.00 openstelling voor luisteraars
14.00 - 14.30 koor opstellen, orkest stemmen
14.30 - 15.30 korte inleiding en uitvoering deel 1
15.30 - 15.50 pauze
15.50 - 17.00 uitvoering deel 2

Kleding bij de uitvoering
Er is een kledingwens, géén verplichting: zorg voor iets met paars of lila op een zwarte basis.Liefst iets dat gemakkelijk zit en toch `netjes` is. En neem vooral een warme sjaal o.i.d. mee. Het kan in de kerk op sommige plekken kouder zijn.

Luisteraars
De deuren gaan open voor luisteraars om 14.00u

21 maart 2026 14:30
Dominicuskerk, Spuistraat 12 Amsterdam

De voorbereiding bestaat uit de volgende onderdelen
  • 1. Studiedagen
  • 2. Bladmuziek zelf aan te schaffen. liefst geen al te oude Peters uitgave!
  • 3. Oefen websites, apps
1. Studiedagen: in Parnassos, Kruisstraat 201, Utrecht, nader te bevestigen
NEEM zelf koffie en/of thee mee! spaart veel gedoe!
zondag 1-3-2026 10.00-10.30 Bas
10.30-12.30 Alt + Bas
13.00-14.15 tutti
14.15-14.45 Tenor
14.45 -17.00 Sopr + Tenor
zondag 15-3-2025 10.00-10.30 Tenor
10.30-12.30 Sopr + Tenor
13.00-14.15 tutti
14.15-14.45 Bas
14.45-17.00 Alt + Bas

We gaan er vanuit dat je je stem vrijwel kent, dan zijn de repetities het leukst! Op de studiedagen gaan we vlot door alle delen, inclusief openings- en slotkoor.
  • Kijk of je de heel korte delen uit je hoofd kent.
  • Vooral aandacht bij je voorbereiding dat je je inzet van de evangelist kent.
  • NB 48 bij de bas aria worden de "wohin wohin" zinnetjes door de solisten gezongen.
2. Bladmuziek
U zorgt zelf voor bladmuziek.
We gebruiken de nieuwe Urtext uitgave van Peters.
Bestellen bij muziekwinkels

3. Mogelijkheden tot thuis oefenen:
Er zijn veel goede websites die je verder helpen. Soms is een combinatie daarvan zeer werkzaam.
  • www.coria.nl zeer geschikt. Je leest je eigen stem mee. Afspelen kan lager en hoger, sneller en langzamer! En nog meer keuzes erg overzichtelijk gemaakt. Je kunt hier de link vinden om te oefenen voor dit stuk;
  • ook een fijne vorm is: http://www.choralia.net/mp3catalogue.html je hoort de uitspraak en je kunt precies regelen wat je goed of minder luid wilt horen, ook tempo regelbaar.choralia
  • Een vergelijkbare website is www.chordperfect.com, waar anders dan bij Coria hierboven de partij wordt ingezongen door een echte zanger. Je kunt hier de link vinden naar de verschillende partijen binnen Johannes Passion.
  • De Carus-app die je kunt aanschaffen voor tablet en smartphone: Ga naar Playstore en download Carus Music en kies het stuk en jouw stem. Afspeelbaar in langzamer tempo, erg handig! Life-opname met jouw stem in de pianopartij verdubbeld.

dirigent Tristan Knelange
orkest Capella Passionata
continuo Jan van der Zanden
inleiding
evangelist
Christus
sopraan
alt
tenor aria's
bas aria's
dagcoördinator
Hieronder kunt u algemene reacties plaatsen. Voor vragen of opmerkingen graag contact met ons opnemen.




Ter beveiliging: vul in wat de kleur van gras is:

Luisterkaarten
Meezingkaarten
Informatie over tarief
image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image