Tranen en Troosten 2026

27 september-28 november 2026

Genre Kamerkoor, maximaal 25 deelnemers
Deelnemerstarief € 220,- (aanbetaling mogelijk en korting)
Desgewenst € 10,- vooraanmelding
Uitvoeringen [gratis toegang] 1. Zaterdag 21 november 2026, 15:00
2. Zaterdag 28 november 2026, 15:30
Locatie 1 Torenpleinkerk, Schoolstraat 5, 3451 AA Vleuten
Locatie 2 Walkartkerk, Kerkstraat 21-23, Zeist
Repetitielocatie Vrije School Zeist bovenbouw, Socrateslaan 24


Downloads
Meezingkaart/Deelnemer
Informatie over tarief
Bestellen
Algemene informatie
Praktische informatie
Voorbereiding
Daginfo
Leiding & uitvoerenden
Reacties
Tranen en Troosten, een prachtige reeks vocale kamerkoormuziek. Van groot verdriet tot troostrijke en blije zang. Het programma omvat veel (vroeg)-barokmuziek: oa.Isaac, Handl, Byrd, Gibbons, J.M Bach en J.L Bach, Purcell. Moderne componisten o.a: Daley, Tormis, Vasks, Jenkins, Ticheli. Kortom veel niet heel lange stukken. Na aanmelding krijg je alle PDF's via link toegestuurd.
Als je voor het eerst mee doet, vul dan svp bij je aanmelding het download-vragenlijstje in en stuur dat op naar Madeleine. Het is wellicht handig dat je iets voorzingt, waarbij m.n. stemsoort en intonatie van belang zijn. Dat kan telefonisch, via Teams.

Publiek: we vinden het leuk als je komt luisteren. Toegang is gratis bij beide uitvoeringen en zonder aanmelding. Vrijwillige bijdrage na afloop van de uitvoeringen.
Soort: kamerkoor
Periode: 27 sept tot 28 november 2026; 2x uitvoering: 2x gratis toegang
Tijden: 10:00-16:30 5x zon., 1x wo.+2 x zat. uitvoering 21+28 nov. 15:00
Bijzonderheden: max 30 dln. Nieuwe deelnemers: svp invulform downloaden
Prijs: €220,- (korting mogelijk). Vooraanmelding (€10,-) gewenst. (aanbetaling mogelijk)
Leiding: Madeleine Ingen Housz
Niveau: ♪♪♪♪
Locatie: Vleuten - Torenpleinkerk
Schoolstraat 5
3451 AA Vleuten
Locatie studiedag: Stichtse Vrije School Bovenbouw
Socrateslaan 24
3707 GL Zeist
Repetitie data 2026: 5 zondagen en een woensdagavond,
en 2 uitvoeringen op zaterdagen.
Locatie repetities sept-nov: Vrije school Zeist bovenbouw, Socrateslaan 24.

1 zondag 27-9 10.00-16.30 koor repetitie kleine zaal Zeist
2 zondag 4-10 10.00-16.30 koor repetitie kleine zaal Zeist
3 zondag 18-10 10.00-16.30 koor repetitie klaslokaal Zeist
4 zondag 8-11 10.00-16.30 koor repetitie klaslokaal Zeist
5 zondag 15-11 10.00-16.30 koor repetitie klaslokaal Zeist
6 woensdag 18-11 18.00-21.30 koor repetitie kleine zaal Zeist
.
7 zaterdag 21-11 11.00-14.00 generale Torenpleinkerk
Schoolstraat 5
Vleuten
15.00-16.45 uitvoering 1
16.45-17.15 drankje, naar huis
.
8 zaterdag 28-11 12.00-14.30 generale Walkartkerk
Kerkstraat 21-23
Zeist
15.30-16.30 uitvoering 2
16.30-17.30 drankje, naar huis

Bij dit project is het noodzakelijk dat je goed noten kunt lezen en zelf thuis je partij kunt instuderen met behulp van je eigen instrument en met studie materiaal per stem waar wij je zo veel mogelijk aan helpen.
Zo brengen we deze prachtige muziek samen tot klinken. Je krijgt bladmuziek op pdf, die je zelf kunt uitprinten. Voor elke studiedag krijg je te horen wat we gaan oefenen.

Thuisstudie
Na aanmelding krijg je een excel lijst met links naar veel studiehulp. Ook krijg je links naar YouTube en Spotify lijsten van de gekozen stukken.

Repeteren
We repeteren vijf zondagen (10:00-16:30 uur) en een woensdagavond.

leiding: Madeleine Ingen Housz
dagcoördinator beide uitvoeringen: Imme Brûens
Hieronder kunt u algemene reacties plaatsen. Voor vragen of opmerkingen graag contact met ons opnemen.




Ter beveiliging: vul in wat de kleur van gras is:
14:06, 15 december 2024
Van een eenvoudige meezinger tot een Bach dubbelkorig motet: Madeleine geeft een ieder de kans te zingen op zijn/haar/hun niveau. De begeleiding doet zij op haar geheel eigen wijze, met hier en daar wat uitstapjes naar toonsoorten en intervallen. Met deze goed gemotiveerde groep is het een mooi concert geworden.
door: Marc van Balen
15:25, 14 december 2024
Deelname aan dit kamerkoorproject heb ik ervaren als een tijdreis door de muziekgeschiedenis: van Allegri via Bach tot de moderne Noorse componist Gjeilo. Naast de muziek duik je in de teksten en de context van wat je zingt. Zo wordt het ook een tijdreis door alle eeuwen. Zelf heb ik de Bijbel er weer eens op nageslagen om de vechtende aartsvader Jacob en de wenende koning David tegen te komen. Kortom: een unieke belevenis .Volgens jaar weer!
door: Fons Mathot
22:27, 13 december 2024
In dit projectkoor zingen we muziek over de duisternis in de wereld en jezelf, maar ook over licht en lichtpuntjes. Het is fijn om over allebei samen te zingen, de verbinding met de anderen te voelen en daardoor en door de muziek zelf troost te vinden.
door: Mirjam
19:16, 13 december 2024
Het afgelopen project van Tr&Tr weer met veel plezier ervaren en afgerond. De verscheidenheid aan muziek en de goede zangers om je heen maakt dat je de dagrepetities en de uitvoering altijd met vertrouwen tegemoet ziet. Ook fijn om hoofdzakelijk weer vertrouwde mensen te ontmoeten, maar ook bijzonder om regelmatig nieuwe gezichten (en stemmen) te zien en te horen.
door: Mirjam Jaarsveld
13:48, 13 december 2024
Madeleine, Je hebt het 'm weer gelapt! Mooi, ambitieus concertprogramma, met slechts een enkele uitglijder waar we relatief snel weer uitkwamen; het zelfherstelvermogen van het koor wordt duidelijk groter. Ons publiek was positief in veel opzichten. En de ploeg wordt hechter, hoe mooi is dat! Ook mooi dat we nu jaarlijks aan de slag gaan. Dank en tot ziens weer! Goed weekend en hartelijke groet, Tiny
door: Tiny Prins
15:49, 8 december 2024
Een repetitie over de dag is goed te doen vanwege de ongedwongen sfeer. Vermengd met opbouwende muzikale weetjes en zangtechniek. Het repertoire erg mooi. En Madeleine weet de zangtalenten goed in te zetten voor solo of effecten. Dit afwisselend per jaar.
door: Carla de Jong

Meezingkaart/Deelnemer
Informatie over tarief
image image image image image image image image image image image image image image image image image image image image