Danseres, docente van de F.M. Alexander-techniek, TaKeTiNa Advanced Rhythm Teacher.
Mijn weg leidde mij
Van de dans…
mijn plezier in beweging en mijn liefde voor muziek en ritme brachten mij in mijn vroege jeugd naar de dans. Ik volgde een opleiding in klassieke podiumdans en moderne dans.
via de F.M. Alexander-techniek…
op 30-jarige leeftijd maakten ernstige rugklachten het dansen uiteindelijk onmogelijk voor mij. Gelukkig vond ik een uitweg uit de onbeweeglijkheid door de F.M. Alexander-techniek te leren. Omdat ik diep overtuigd was van deze effectieve methode voor zelfhulp, en om me nog intensiever in dit werk te verdiepen, voltooide ik de driejarige opleiding tot docent F.M. Alexander-techniek. Tegenwoordig ga ik weer ontspannen, rechtop en pijnvrij door het leven.
…naar TaKeTiNa
Tijdens een vierdaagse workshop met Reinhard en Cornelia Flatischler maakte ik in 1995 kennis met TaKeTiNa. Deze vier dagen hebben zo’n diepe indruk op me gemaakt en me zo geraakt dat TaKeTiNa sindsdien een essentieel onderdeel van mijn leven is geworden.
2004 Start van de Taketina®-ritmeopleiding (basis), gevolgd door de Advanced- en Senior-training bij Reinhard Flatischler.