Op de zaterdag vóór de Nationale Dodenherdenking, 28 april 2018, Deutsches Requiem van Johannes Brahms. De keuze van zijn teksten zijn zo anders dan we van de kerkelijke requiem tekst gewend zijn. Juist de levend-achterblijvers worden getroost. En tevens een mooie manier om met dit gezamenlijk zingen stil te staan bij de slachtoffers van oorlog en geweld. Maar ook zonder deze achtergrond zo prachtig om samen te zingen.
We spelen de orkestbewerking van Linckelmann.
Luisteren? klik hier
Voorbereiding
Voor dit project geldt niveau-indicatie 4. Zie
hier wat dit inhoudt. De voorbereiding bestaat uit de volgende mogelijkheden:
- 1 bladmuziek
- 2 oefen-Cd op CarusMusik app.
-
1. Studiemiddag 15 april
Voor ieder die extra wil oefenen - erin komen - samen naar het evenement toeleven is er een studiemiddag. Deze is inclusief in het project.
Tijden: 13.15 - 17.30
Locatie: Andrieskerk, A.J. Ernststraat 869 (hoek Buitenveldertselaan). Dichtbij station Amsterdam-Z.
route:
Openbaar vervoer: bereikbaar met buslijnen 66 en 169 (GVB), tramlijn 5 (richting Amstelveen Binnenhof, vanaf A’dam CS via station Zuid/WTC) en metrolijn 51 (richting Westwijk, vanaf A’dam CS via stations A’dam Amstel en Zuid/WTC). Uitstaphalte: Arent Janszoon Ernststraat.
Vanuit Haarlem bovendien bereikbaar met bus 346, uitstaphalte Vrije Universiteit / Boelelaan.
Met de auto: de kerk ligt aan de zuidkant van Amsterdam (stadsdeel Buitenveldert), aan het kruispunt van de Buitenveldertselaan en de A.J.Ernststraat. Parkeren bij de kerk: maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur betaald, ’s avonds en zaterdags en zondags gratis.
Via deze link vindt u een kaart met de locatie van de A.J. Ernstraat in Amsterdam. Aan de linkerkant van het scherm vindt u de mogelijkheid om in- of uit te zoomen. Tevens kunt u uw route naar de kerk plannen.
2. Bladmuziek
U zorgt zelf voor bladmuziek. We gebruiken de uitgave van Peters.
Wanneer u deze bij Broekmans & van Poppel in Utrecht zelf gaat halen, ontvangt u korting op vertoon van uw (email-)bevestigingsbewijs van PassieProjecten.
3. Oefen CD
Er zijn uitstekende ingezongen oefenCD`s in de handel, uitgave Chorsingen Leicht gemacht van Peters. U kunt die bij de muziekvakhandel bestellen of via de website van
Edition Peters.
Nog fijner is wellicht de meest moderne aanpak: de app van Carus Music. daar is partituur en stem en begeleiding compleet! een aanrader! zie hieronder
Tenslotte kunt u ook gebruik maken van gratis midi-bestanden, zoals te vinden op
http://www.koorpartijen.nl/deutsches_requiem.htm
4. Ook kun je zelf je s
tem instuderen ahv de uitstekende
app van CarusMusic: kies Brahms (14,99)
Je hoort je stem gezongen en de partituur loopt mee met de muziek op je scherm!
Zie muziekwinkels
dirigent:
Madeleine Ingen Housz
orkest:
Capella Passionata uitvoering Linckelmann
inleider: Govert Jan Bach
sopraan:
Wendeline van Houten
bas:
Marijn Zwitserlood
Hieronder kunt u algemene reacties plaatsen. Voor vragen of opmerkingen
graag contact met ons opnemen.